VAN ŞOFÖRLER ODASININ İCRALIK MAKAM ARACI İHALEYE ÇIKTI
Tarih: 04.09.2014--12:02:10 - Okunma: 1161

Van Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlığının makam aracı icralık olmasından dolayı ihaleye çıktı. İkinci kez ihaleye çıkan makam aracı katılım olmadığından ihale düştü.
Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetimi tüm araçlarının, internet, bina, ambulans, çekici ve bankalardaki hesaplarına kadar icralık olduğunu belirtti. Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ferhan Yeşil, şöyle konuştu: “1954 yılında kurulan Van Şoförler ve Otomobilciler Odası bugüne kadar her dönem Van Şoförler Odası'na ait arsası, bina ve araçları mevcuttu. Maalesef bugün onlardan bir tanesi yok. Odamıza ait hiçbir şey bulunmamaktadır. Resmi makam aracımız icralık olduğu için bugün ihaleye çıktı. Bu araçlarımız borçlardan dolayı satılacak. İhaleye odamızın imkânları olmadığından dolayı katılamıyoruz. Oda yönetimi olarak sadece buraya kim alacak diye bakmaya geldik. Bu Van için bir kayıptır.”
Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Çiftçi de şunları söyledi: “Bilindiği gibi oda icralık oldu. Odamıza ait araçlarımız icralık oldu. Odamıza ait bir ambulans, itfaiye ve çekiciyi trafiğe çıkaramıyoruz. Çünkü bu araçlara haciz bırakıldı. Trafiğe çıkardığımız zaman makam aracı gibi diğer araçlara da el konulacak. Araçlarımızın yanı sıra şuan faaliyet gösterdiğimiz binamız icralıktır. Odaya ait internet sitesi dahi icralık oldu. Banka hesaplarımıza el konuldu. Banka hesaplarımıza el konulduğu için para çekemiyoruz. Şuan perişan bir durumdayız. Bunu herkes biliyor. Oda olarak iki milyon borcumuz var. Bu borcumuzu ispatlayabiliriz. Herhangi bir kimseye çamur atmıyoruz. 600 bin TL belediyeye, 350 bin TL SGK’ya borcumuz var, 320 bin TL Türkiye Şoförler Federasyonu’na borcumuz var. Bunların yanı sıra personele dört aydır maaş veremiyoruz. Esnaf ve halkımıza borçlardan dolayı hizmet veremiyoruz.”

Ulaştırma Bakanlığı T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu
Facebook Twitter