YEREL HABERLER
Futbolun Ustaları Van'a Geliyor
Tarih: 13.08.2014--12:32:45 - Okunma: 1348
Türkiye futbolunun efsane isimleriyle Vanlı gençler bugün Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın hayata geçirdiği proje kapsamında Van’da bir araya gelecek. Tanju Çolak, Hami Mandıralı, Ali Gültiken, Semih Yuvakuran ve Hasan Vezir düzenlenen etkinliklere katılacak.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği proje kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde futbola gönül veren gençler, Türkiye futbolunun efsane isimleriyle bugün Van’da bir araya geliyor.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın hayata geçirdiği "Futbolun Ustaları Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor Projesi” kapsamında ülke futbolunun efsane isimlerinden Tanju Çolak, Hami Mandıralı, Ali Gültiken, Semih Yuvakuran ve Hasan Vezir gibi isimler, 13 Ağustos 2014 tarihinde Vanlı gençlerle bir araya gelecekler. Gençlerin ideallerini gerçekleştirme yolunda yeni bir vizyon oluşturması ve fırsat eşitliği sağlanarak bölgeler arası gelişmişlik farkı algısının azaltılması gibi hedeflerin yanı sıra spora özendirilmesi gibi amaçlarda taşıyan projenin ilk ayağı ağustos ve kasım ayları arasında gerçekleştirilecek. İlk etapta 13 şehrin gezileceği projenin, 2015 yılının Mart-Mayıs aylarında 15 şehirle devam ettirilmesi hedefleniyor.
"Futbolun Ustaları Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor Projesi” kapsamında 13 Ağustos 2014 tarihinde Van’a gelecek olan sporcular, Bakanlığın Doğu ve Güneydoğu'da bulunan gençlik merkezlerindeki ve KYK yurtlarındaki gençlerle bir araya gelecek. Paneller, soru-cevap bölümleri ve sohbet gibi farklı etkinliklerin olduğu projede, ünlü sporcular ile Vanlı gençler arasında Kale Yolu üzerinde bulunan Maraton Halı Saha’da maçlar düzenlenecek. Ayrıca, gençlik merkezlerinde etkinliğin yapıldığı ilin yöresel ve kültürel özelliklerine göre farklı programlar da düzenlenecek.
 
"Türkiye'de daha önce yapılmamış bir proje"
 
Türkiye futbolunun efsane isimlerinden Tanju Çolak da projenin bir ilk olması açısından son derece önemli olduğunu belirterek, "Hem ben, hem de diğer sporcu kardeşlerim büyük bir heyecan ve mutluluk içerisindeyiz. Türkiye'de daha önce yapılmamış bir projede yer almanın haklı onurunu da yaşıyoruz" şeklinde konuştu.
 
Projenin çok güzel dönüşleri olacağına dair inancını dile getiren Çolak, şöyle  devam etti:
 
"Biz bu güzel projeyi, sporun akil isimlerinin bölge halkıyla kucaklaşması olarak görüyoruz. Yıllarca bizi gönüllerinden, dualarından eksik etmeyen genç kardeşlerimizle bir araya gelmek gerçekten de çok güzel olacak. Belki bundan önceki yıllarda oraları biraz ihmal ettik ama bize düşen bu açığı hemen kapatmak olmalı. Bu konuda herkes elini taşın altına koymalı. Orada sadece 1 saat programa katılıp İstanbul'a dönmeyeceğiz. Günlerimizi bölge halkıyla geçireceğiz. Çocuklarımıza sporu anlatacak, gençlerimizle futbol maçları yapacağız. Şehrin ileri gelen isimleriyle bir araya gelip, ortak hedefler noktasında atılabilecek adımları değerlendireceğiz. Türkiye sadece İstanbul'dan ibaret değil. Bölge halkının bizlere çok güzel bir ev sahipliği yapacağına inanıyoruz. Başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç olmak üzere projenin hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyoruz." dedi.  iha
Ulaştırma Bakanlığı T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu
Facebook Twitter