YEREL HABERLER
Kahvaltıcılar Sokağı'na Operasyon
Tarih: 13.08.2014--12:31:42 - Okunma: 1096
Van Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri bu sabah erken saatlerde kahvaltı salonlarının bulunduğu Kahvaltıcılar Kokağı’na baskın düzenledi. Zabıta ekipleri sokağa dizilen bütün masa ve sandalyeleri kaldırdı.
 
Dünyada ün yapan Guinness Rekorlar Kitabına giren Van Kahvaltısı bu sabah sürpriz yaşadı. Van Büyükşehir Belediyesi geçen hafta içinde cadde ve sokakları işgal eden araç ve esnafın kaldırım işgaline yönelik başlattığı uygulamaya bu sabah Kahvaltıcılar Sokağında devam etti. Zabıta ekipleri kalabalık bir grupla kahvaltıcılar sokağına gelerek sokağa dizilen masa ve sandalyeleri kaldırdı. Kahvaltı salonları sahipleri ve çalışanları zabıta ekiplerinin müdahalesine tepki göstermezken Kahvaltıcılar Sokağına kahvaltı yapmaya gelenler ise olayı şaşkınlık ile karşıladı.
 
KAHVALTICI ESNAFI OLARAK KIRGINIZ
 
Büyükşehir Belediyesinin başlattığı uygulamayı değerlendiren kahvaltı salonu sahibi Sütçü Kenan Coşkun,  “ Belediye bu şekilde uygun gördü. Bizim yaptığımız iş şehrin kültürü ve güzelliğidir. Burası şehrin güzelliklerini ve değerlerini ön plana çıkaran bir sokaktı. Bu güne kadar hep bizleri eleştirdiler, kimse yanımızda olmadı, bize destek vermedi. Biz kahvaltıcı esnafı olarak bu konuda kırgınız. Organize Sanayi Bölgesinde fabrikatör diye geçinen kişilerden daha çok personel çalıştırıyoruz. Her kahvaltı salonu 30 yakın personel çalıştırılmaktadır. Benim işletmemde 37 insanı istihdam ediyorum. Biz bu kadar insanı çalıştırıyoruz,  bizi ödüllendirecekleri yerde cezalandırıyorlar. Bizim de yanlışlarımız vardır bunun farkındayız.  Yanlışı gidererek Kahvaltıcılar Sokağı yeniden düzenlenebilir.  Farklı ve güzel projeler hazırlanabilir” dedi. 
Kaynak: Vansesi gazetesi
Ulaştırma Bakanlığı T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu
Facebook Twitter