YEREL HABERLER
Van Denizi festivali sonra erdi!
Tarih: 25.06.2014--16:55:54 - Okunma: 1357
Van Valiliği ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Van Gölü sahilindeki Edremit-Gebze Su Sporları Merkezi’nde düzenlenen "5. Van Denizi Su Sporları Festivali", ikinci gününde 12 dalda yapılan yarışmalarla sona erdi. Sporcu Ali Komşusu’nun "Van Gölü canavarı" kostümüyle yaptığı gösteri büyük ilgi görürken; plaj futbolu, plaj voleybolu, kano, dragon, yelken, yüzme, kürek sporu, halk yarışları ve çeşitli akrobatik deniz danslarının olduğu gösterilerin ardından yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi. Etkinliği Vali Aydın Nezih Doğan, Edremit Kaymakamı Duran Eryılmaz, Tuşba Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir ile çok sayıda vatandaş izledi.
 
 
 
Festivale damgasını vuran gösteri ise canavar kıyafetli jet ski gösterisi yapan sporcunun gösterileri oldu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün daveti üzerine festivale katılan milli atlet Ali Komşusu izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Van Gölü canavarı kostümü ile yaptığı birbirinden jet ski gösterisi vatandaşlardan büyük beğeni aldı. Gösteri sonrasında bir açıklamada bulunan milli atlet Ali Komşusu, Van’da böyle bir etkinliğe önderlik yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Şenliklerde daha önce Süperman kostümü ile gösteri yapmayı düşündüğünü ifade eden Komşusu, “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz bize Van Canavarı ile Van Kedisi’nin Van’ın simgeleri haline geldiğini demesi üzerine bizde bu teklifi seve seve kabul ettik ve Van canavarı ile Van Kedisi karakterleriyle bunu sergiledik. Çok ta güzel oldu” dedi. Doğu’ya yapılan su sporları yatırımlarının gelecek vaat ettiğini ifade eden Komşusu, “ Burada en azından bütün gençler su sporları ile tanışıyor. Sörf olsun, yelken olsun buradaki insanlar bu imkanları bulmuş. Bu, çok güzel bir durumdur” ifadelerini kullandı.
 
 
 
2015'TE ŞAMPİYONA VAN'DA!
 
Van Gölü suyunun kendileri için bir dezavantaj sağladığını ifade eden Komşusu, “Van Gölü suyu oldukça yağlı. Bu nedenle makineler tamamen performans kaybediyor. Bu da gösterimi istediğim gibi yapmama engel oluyor” şeklinde konuştu.
Milli atlet Ali Komşusu’nun menejeri Emre Güler ise, Van Gölü suyunun Vanlı gençlerin başarısında büyük bir paya sahip olduğunu vurgulayarak, “Vanlı gençlerin geleceği açısından, bu yüksek irtifada deniz sporları ile ilgilenmeleri ve bundan sonra gittikleri deniz seviyesindeki müsabakalarda daha iyi dereceler elde etmiş olmaları bunun bir göstergesidir. Özellikle Vanlı kanat sporcularının başarılarını gördükçe daha da mutlu oluyoruz" dedi. Van da bir Türkiye şampiyonası düzenlenmesi için gerekli kurumlarla görüşeceklerini de sözlerine ekleyen Güler, “Bu konuyu federasyonumuza ve ilgili kuruma intikal ettiririz ve bundan sonra belki 2015 yılı Türkiye jet ski şampiyonasının bir ayağını da Van Denizi’nde gerçekleştirebiliriz. Burada bu ilk adımı attığımız için bu gururu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.
Ulaştırma Bakanlığı T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu
Facebook Twitter